روش تعمیر چرم ترک خورده

چرم چگونه و چرا ترک می خورد.

قبل از اینکه به بررسی نحوه تعمیر چرم بپردازیم ، ارزش آن را دارد که چند لحظه وقت بگذارید تا برخی از علوم زیر پوست را بشناسید. مانند هر ماده طبیعی ، چرم با گذشت زمان می تواند ساییده و آسیب ببیند. طبق تعریف ، این پوست حیوانات است که می تواند خشک و مستعد ترک خوردگی شود. وقتی چرم ترک می خورد.

نتیجه تغییرات میکروسکوپی در مواد است: چرم از بیشمار الیاف ریز در هم تنیده ای تشکیل شده است که محکم به هم چسبیده اند ، با الیاف متراکم تری در نزدیکی سطح و الیاف سست تر .

این الیاف می توانند خشک شوند و در نتیجه باعث ساییدگی و ظاهر فرسوده می شوند. در طول عمر حیوان ، پوست با تغذیه مداوم روغن های طبیعی تغذیه می شود. هنگامی که پوست حیوانات تبدیل به چرم می شود ، آب موجود در پروتئین پوست با مواد برنزه کننده جایگزین می شود.

بسته به نوع چرم ، می توان انعطاف پذیری را با افزودن روغن ها و موم های روان کننده حفظ کرد و به نگهداری چرم پرداخت.

چرم های دباغی شده با سبزیجات ، به ویژه نوع ایتالیایی ، برخی از چرب ترین روغن های موجود در اطراف هستند. اگر پوست شما خشک است ، می دانید که کمبود آب و روغن در لایه های بالایی پوست می تواند باعث ایجاد لکه های خشن و خشک شود.

چرم فرقی نمی کند. به همین ترتیب ، اگر فراموش کنید که پوست خود را برای مدت طولانی مرطوب کنید ، پوست شما شروع به آسیب بیشتر می کند.

از دست دادن رطوبت می تواند باعث شود که الیاف بسته بندی شده دائماً با خم شدن و حرکت چرم به یکدیگر مالیده شوند. دیر یا زود ، این الیاف سفت و محکم می شوند و باعث ایجاد ترک در نقاط کششی می شوند.

تعمیر چرم ترک خورده.

ترک ها به دلیل ماهیت خود دائمی هستند: این به این دلیل است که الیاف – ساختار چرم – آسیب دیده است. اما همه اینها تیره و تار نیست. خبر خوب این است که بسیاری از ترک ها به راحتی پنهان می شوند – و رفع آنها می تواند سریع باشد – با استفاده از نرم کننده های چرمی برای تقویت الیاف اطراف چرم ترک خورده.

در صورت مشاهده ترک ، یک بازرسی سریع باید تعیین کند که آیا آنها سطحی سبک هستند – که به راحتی قابل درمان هستند – یا ترک های عمیقی که درمان آنها سخت تر است اما با استفاده از پرکننده ترک ، رنگ آمیزی و تغذیه می توان آنها را ترمیم کرد. نکاتی درباره نحوه ترمیم چرم خشک و ترمیم چرم ترک خورده را در ادامه بخوانید:

رفع ترک های چرمی سبک اولین نقطه تماس همیشه باید یک نرم کننده قوی باشد که نه تنها الیاف اطراف ترک ها را تقویت کند ، بلکه به ترکیب اسکار با بقیه چرم نیز کمک می کند. اثرات آن می تواند روی چرم خشک شده قابل توجه باشد – یک خراش یا ترک سبک را می توان صاف کرد و شبیه یک نقص طبیعی به نظر رسد.

اولین چیز در ابتدا، لیستی از مواردی است که شما نیاز دارید:

* نرم کننده یا کرم مرغوب (پیشنهاد ما کرم واکس محافظ پی واکس)

* برس یا پارچه نرم و خشک

* برس با موهای ظریف

* صابون ملایم

* یک قاشق

کرم واکس

مرحله 1: چرم خود را تمیز کنید.

ابتدا صابون یا پاک کننده را روی یک تکه کوچک آزمایش کنید. سطح بالای ترک ها و چرم اطراف را با استفاده از یک برس یا پارچه نرم و خشک تمیز کنید. این کار را با یک برس کوچک و موهای ریز و مقداری صابون ملایم دنبال کنید و ترک ها را عمیق تر تمیز کنید. هدف این است که چرم را در حالت نرم و انعطاف پذیر قرار دهیم.

مرحله 2: آن را صاف کنید.

پس از آزمایش روی یک تکه کوچک ، نرم کننده یا روغن خود را روی ترک صاف کنید. یک انگشت ، اسفنج یا پشت قاشق این کار را انجام می دهد: صاف کردن را در درمان ادامه دهید تا زمانی که ترک به وضوح کمتر مشخص یا عمیق شود.

محصول اضافی را پاک کرده و بگذارید چرم به طور طبیعی خشک شود. چرم به زمان نیاز دارد تا نرم کننده را جذب کرده و مجدداً مرطوب شود ، بنابراین اجازه دهید کاملاً ترجیحا یک شب خشک شود.

مرحله 3: در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.

ترک های عمیق چرم را ترمیم کنید

اگر چرم شما شکننده و دارای ترک های عمیق است ، بعید است استفاده از نرم کننده موثر باشد زیرا به سادگی جذب چرم می شود. اما همه چیز از بین نرفته است ، با کمی گریس آرنج بیشتر می توانید چرم ترک خورده را به شکوه قبلی خود بازگردانید. در اینجا دو روش برای درمان آسیب های عمیق تر آمده است.

روش 1: استفاده از پرکننده ترک چرم

شما به موارد زیر نیاز دارید:

صابون یا پاک کننده چرم

پارچه یا اسفنج

کاغذ سنباده فوق العاده ظریف 600 تکه

پرکننده چرم با کیفیت خوب

کاردک نقاشی

مرحله 1: تمیز کنید

با استفاده از صابون یا پاک کننده چرم ، هرگونه آلودگی را با پارچه یا اسفنج بشویید. دوباره ، ابتدا پاک کننده را ابتدا روی یک قسمت کوچک آزمایش کنید و ابتدا صابون را با آب مخلوط کنید.

مرحله 2: یک شب صبر کنید تا چرم کاملاً خشک شود

اگر رطوبت روی چرم وجود داشته باشد ، مانع از نشستن پرکننده در ترک ها می شود. رطوبت را با یک پارچه خشک پاک کنید تا سریعتر خشک شود.

مرحله 3: صاف کنید

ترک ها را با یک تکه سنباده بسیار ریز صاف کنید و در حین فرسودگی فشار ملایمی وارد کنید. وقتی به پایان رسیدید که در لمس صاف به نظر می رسد ، متوقف شوید. سپس گرد و غبار را با یک پارچه خشک پاک کنید. نکته: از کاغذ سنباده تند و درشت خودداری کنید زیرا ممکن است خط و خش ایجاد کند.

مرحله 4: پرکننده چرم را بمالید

پرکننده را با چاقوی پالت روی شکاف ها پهن کرده و سپس خمیر را روی آن بمالید تا شکاف پر شود. بیشتر بمالید تا زمانی که ترک پر شده به نظر برسد.

مرحله 5: خمیر اضافی را با چاقو بردارید

لبه چاقوی پالت را به طرف دیگر کج کنید و خمیر اضافی را به آرامی از بین ببرید. این کار را تا جایی ادامه دهید که دیگر نتوانید مایع اضافی را مشاهده کنید.

مرحله ششم: اجازه دهید چرم به مدت شش ساعت خشک شود

این امر به منظور اطمینان از پرکننده و جامد شدن آن است. یک اتاق با تهویه مناسب یا هوای آزاد به خشک شدن سریعتر چرم کمک می کند. با این حال ، از هرگونه تابش مستقیم آفتاب اجتناب کنید و چرم را از گرمای مستقیم دور نگه دارید زیرا این عوامل می توانند باعث خشک شدن مواد و ایجاد ترک های بیشتر شوند.

با خشک شدن پرکننده ممکن است کوچک شود ، بنابراین ممکن است به لایه بیشتری نیاز باشد.

روش دوم: ترکیب ترک ها با رنگ چرم

شما به موارد زیر نیاز دارید:

صابون یا پاک کننده چرم

پارچه یا اسفنج

کاغذ سنباده فوق العاده ظریف 600 تکه

پرکننده چرم با کیفیت خوب

کاردک نقاشی

رنگ چرم

اسفنج یا پد اپلیکاتور سریع رنگ

سشوار

سیلر چرم

برای ترمیم چرم ترک خورده ، استفاده از رنگ می تواند آسیب های سطحی را برطرف کند ، اما برای ترک های عمیق ترکیبی از پرکننده چرم و رنگ بهترین کار را می کند. نکته: اگر رنگ داخلی ترک از سطح روشن تر است ، استفاده از رنگ بهترین گزینه شما است.پ

مرحله 1: سطح را با پرکننده آماده کنید.

واکس چرم

در صورت لزوم مراحل بالا را برای اعمال پرکننده چرم دنبال کنید. بگذارید درمان خشک شود.

مرحله 2: ماسه و صاف کنید

چرم را با کاغذ سنباده بسیار ریز ماسه بزنید و پاک کنید تا سطح برای رنگ آماده شود. به آرامی روی دانه چرم بمالید تا چرم در لمس صاف شود. هرگونه آلودگی و گرد و غبار را پاک کنید زیرا می تواند بر جذب رنگ تأثیر بگذارد.

مرحله 3: رنگ را بمالید

رنگ چرمی را انتخاب کنید که با رنگ مورد شما مطابقت داشته باشد. یک لایه نازک از رنگ را روی ترک ها با یک اسفنج یا پد اپلیکاتور پخش کنید. برای اطمینان از توزیع یکنواخت رنگ ، ترک ها را مالش دهید.

مرحله 4: بگذارید خشک شود

بگذارید رنگ به مدت دو دقیقه با استفاده از سشوار روی درجه پایین خشک شود و مطمئن شوید که خشک کن را در شکاف ها به جلو و عقب حرکت دهید تا از خشک شدن چرم جلوگیری شود.

مرحله 5: ترک ها را مخلوط کنید

در صورت نیاز ترک ها را با چندین لایه رنگ مخلوط کنید. بسته به شدت ترک ممکن است تا پنج درمان مورد نیاز باشد. با هر بار درمان ، رنگ را مستقیماً به داخل ترک بریزید ، سپس ناحیه اطراف را بمالید تا با هم مخلوط شوند. هر بار رنگ را با سشوار خشک کنید.

مرحله ششم: قرارداد را ببندید

درمان ترک ها با سیلر چرمی به محافظت و حالت دادن به رنگ کمک می کند.

سیلر را مستقیماً روی یک اسفنج اسپری کرده و در ناحیه آسیب دیده بمالید و در صورت نیاز لایه دوم را برای پوشاندن رنگ بمالید. این باید از هرگونه لکه و آسیب بیشتر جلوگیری کند. برای خشک کردن سیلانت به مدت دو دقیقه از سشوار استفاده کنید و مطمئن شوید که خشک کن را روی ترک به جلو و عقب حرکت دهید.

از ترک خوردن چرم جلوگیری کنید

به طور خلاصه ، بهترین روش پیشگیری است. هنگامی که کالای خود را تحویل می گیرید ، آن را از گرمای مستقیم ، نور خورشید دور نگه دارید و از نگهداری چرم خود در مکان های خیلی خشک خودداری کنید.

سرمایه گذاری روی یک نرم کننده با کیفیت ، یکی از بخشهای مهم مراقبت از چرم است ، بنابراین پوست خشک نمی شود و ترک نمی خورد.

و اگر بدترین اتفاق افتاد ، به یاد داشته باشید که اقدامات موثری وجود دارد که می توانید برای رفع چرم ترک خورده انجام دهید. قانون طلایی درمان منظم است. با کمی حوصله و مراقبت در نگهداری چرم گران قیمت شما در فصول آینده سر به سر می کند.

منبع