مراقیت از مبل چرمی

مراقبت از مبل چرمی

چرم یکی از بهترین مواد طبیعی است. پس از دباغی، می‌توان از چرم برای ساخت انواع مختلفی مبل چرمی استفاده کرد. زیرا دوام بالایی دارد و مقاومت استثنایی در برابر سایش دارد.

پوست گاو معمولاً برای روکش مبلمان و اغلب برای کفش، کیف و لوازم جانبی استفاده می‌شود.

از آنجا که انواع مختلف چرم بسیار متفاوت از یکدیگر هستند، به مراقبت خاصی احتیاج دارند.

اگر به تازگی مبل چرمی جدید خود را سفارش داده‌اید، زمان هیجان انگیز است.

شما فقط روی چیزی سرمایه گذاری کرده‌اید که برای یک عمر باقی می‌ماند. با گذشت سالها بهتر و بهتر به نظر می‌رسد. شما می‌توانید مشتاقانه منتظر مبلمان شیک در منزل خود باشید که فقط با استفاده از آن شخصیت پیدا می‌کند.

برای اطمینان از اینکه مبل شما ظاهر بی انتها را حفظ می‌کند، باید مراقبت و توجه لازم را به آن داشته باشید.

گاهی از چرم به عنوان نگهداری بالا یاد می‌شود، اما با رویکرد مناسب، می‌توانید قطعه خود را در شرایط عالی نگه دارید و نیاز کمی به تمیز کردن یا جوانسازی گران قیمت داشته باشید.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما این راهنمای تمیز کردن و نگهداری مبلمان چرمی شما را گردآوری کرده‌ایم.

توصیه‌های اینجا را دنبال کنید، و می‌توانید مبل چرم یا صندلی خود را برای سالهای آینده به ظاهر جدید نگه دارید.

مراقیت از مبل چرمی
مراقیت از مبل چرمی

مبل چرم یا صندلی چرمی خود را مرتب تمیز کنید چرم یک ماده مقاوم است. که اگر از آن مراقبت شود فقط با گذشت زمان بهتر می‌شود. با این حال، بدون نظافت منظم، مبل چرم شما به زودی می‌تواند کمی فرسوده به نظر برسد.

شما باید حداقل هفته‌ای یکبار برای مراقبت از مبلمان چرمی خود وقت بگذارید. هرچند اگر مبل چرم شما استفاده زیادی می‌کند. ممکن است به این کار تا هفته‌ای دو بار نیاز داشته باشید. مطمئن شوید که هر قسمت از مبل چرم یا صندلی خود را تمیز کنید، زیرا به احتمال زیاد هنگام رنگ چرم شما کمی تغییر می‌کند.

به این ترتیب از داشتن مبلمان با روکش‌های نامناسب اجتناب می‌کنید

نحوه تمیز کردن و نگهداری مبلمان خود

این مراحل را دنبال کنید:

  • با یک پارچه نرم، روی تودوزی خود را بکشید تا هرگونه کثیفی یا گرد و غباری که ممکن است روی سطح رسوب کرده باشد را پاک کنید. برای ورود به گوشه و کنار مبل، از جاروبرقی مجهز به یک برس نرم نرم استفاده کنید
  • در مرحله بعد، از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن روکش مبل چرم خود استفاده کنید. بهتر است در صورت امکان از آب مقطر استفاده کنید. زیرا کلر موجود در آب لوله کشی می‌تواند به مرور زمان به چرم آسیب برساند.
  • قبل از اینکه این کار را برای اولین بار انجام دهید. نحوه رساندن مواد خود به آب را در قسمتی از محوطه که از دید پنهان است، آزمایش کنید.

مراقب باشید مبل چرم خود را خیس نکنید، زیرا باعث خشکی چرم می‌شود. حداقل هر دو تا چهار هفته یکبار، باید از یک محصول تمیز کننده تخصصی برای درمان و تمیز کردن روکش مبل چرم خود استفاده کنید.

از استفاده از دستمال مرطوب و اسپری‌های همه منظوره در سوپرمارکت خودداری کنید، زیرا ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشد که می‌تواند به مبل شما آسیب برساند.

واکس چرم

مبل خود را بگذارید تا به طور طبیعی خشک شود و از نشستن روی آن تا پایان کار خودداری کنید. به این ترتیب، مواد بدون ایجاد چین و چروک در اطراف کاناپه مبل شما شکل می‌گیرند.

شما می‌توانید با باز کردن چند در و پنجره این روند را تسریع کنید تا جریان خوبی از هوا در خانه شما ایجاد شود.

  • چرم نیاز به واکس زدن منظم دارد. ساختار باز و قابل تنفس چرم باعث می‌شود. چربی‌ها و رطوبت طبیعی مواد تبخیر شود. بنابراین تعادل رطوبت و گریس باید با درمان منظم، 2-3 بار در سال حفظ شود.
  • خشک شدن بیش از حد می‌تواند منجر به سخت شدن سطح، قابل مشاهده شدن کیسه‌های صندلی و بعداً ترک خوردگی و آسیب‌های دیگر شود.

نگهداري از چرم( به ویژه کیف، کفش، لباس)